Menu
Obec Lutila
ObecLutila

Dobrovoľnícka brigáda v Slovenskom raji

Dobrovoľnícka brigáda v Slovenskom raji

 

V dňoch 14. až 19. októbra sme sa ako malá skupinka mladých dobrovoľníkov zúčastnili veľmi zaujímavej akcie v blízkosti národného parku Slovenský raj. Zdalo sa mi celkom vhodné vás o tejto udalosti o niečo bližšie poinformovať.
Z lutilských mládežníkov sa tejto brigády zúčastnili Danka Búgelová, Michal Babuchna, Milan Paal a moja maličkosť. Akcia sa priamo konala v malej východoslovenskej obci Letanovce v okrese Spišská Nová Ves, ktorá je verejnosti asi skôr známa len neďalekou rómskou osadou. Brigáda prebiehala pod záštitou Občianskeho združenia Tatry, pod vedením notorického ochrancu prírody a krajiny pána Mgr. Rudolfa Pada, a tiež Občianskeho združenia Zachráňme Letanovský mlyn. V samej podstate išlo o revitalizáciu zelene v ochrannom pásme Národného parku Slovenský raj a teda výsadbu stromčekov pozdĺž riečnych tokov v tunajšej poľnohospodárskej krajine. Udalosť dávam do vašej pozornosti aj z toho dôvodu, že sa periodicky opakuje každého pol roka už asi posledné 4 roky a pomoc každého nového mladého, ale prípadne aj staršieho účastníka je vítaná. Najbližší dobrovoľnícky tábor sa teda koná už na jar, niekedy v mesiaci apríl – presný dátum dám do pozornosti a naša spomínaná zostava sa ho určite opäť zúčastní. Preto by som chcel touto cestou vyzvať aj ďalších mladých z našej obce, ktorí majú dostatok energie a kreativity a nemajú ju často kde vynaložiť ( okrem obvyklých miest ), aby sa k nám nabudúce pripojili. Na tejto brigáde nemôžete síce zarobiť, ale môžete získať niečo oveľa cennejšie. Môžete spoznať kopu nových mladých priateľov z rôznych kútov Slovenska, prežiť nezabudnuteľné výlety za krásami našej prírody a tiež získať, podľa môjho skromného názoru, skvelý pocit, že ste spravili niečo užitočné nie len pre seba, ale aj pre tých, čo prídu po nás. Pretože aj keď zasadíte len jeden stromček, aj to je život.

„Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáci, plávať ako ryby a tak zostáva už len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.“
G. B. Shaw

Ján Kučera

Aktuálna teplota

24.6.2024 13:06

Aktuálna teplota:

25.2 °C

Vlhkosť:

53.7 %

Rosný bod:

15.1 °C

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 24. 6. 2024
jasná obloha 27 °C 15 °C
utorok 25. 6. polojasno 29/14 °C
streda 26. 6. mierny dážď 28/17 °C
štvrtok 27. 6. mierny dážď 25/16 °C

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Obec je monitorovaná kamerovým systémom

Obec je monitorovaná kamerovým systémom