Menu
Obec Lutila
ObecLutila

Poznávajme krásy lutilského lesa

Poznávajme krásy lutilského lesa


V minulom čísle Lutilského prameňa sme vás informovali o zaujímavom projekte, do ktorého sa zapojila naša lutilská mládež v spolupráci s mládežou z obce Lovčica-Trubín. Skončilo sa leto a skončili sa aj naše spoločné stretnutia, ktoré sa konali pod záštitou banskobystrickej organizácie VOKA na čele s Ingrid Bernáthovou, ktorej sa chceme touto cestou aj poďakovať za čas, ktorý s nami strávila. Na tomto mieste sa mi preto zdá vhodné poukázať aj na celkový výsledok našej práce.
Ako ste sa už mali možnosť dočítať, našim pôvodným projektom bol návrh náučného chodníka, ktorý sa nám ale napokon kvôli nesúhlasu súkromných vlastníkov určitých častí Lutilského lesa nepodarilo zrealizovať v plnej miere presne podľa našich pôvodných predstáv. Výsledok nášho snaženia však napriek tomu nie je o nič menej zaujímavý. Z našej tvorivej práce vznikla pútavá informačná tabuľa s presným náčrtom a popisom celého plánovaného náučného chodníka Lutila- jazierko Slobodné- Dolná Klapa ( Kmotrina skala ), ktorá bude onedlho umiestnená na okraji lesíka nad obecným cintorínom oproti Vajanského ulici.
Spoločne s tabuľou bola na našom obecnom úrade vďaka finančnej pomoci Nadácie pre deti Slovenska ( Bratislava ) vydaná aj informačná brožúrka, ktorá popisuje jednotlivé zastávky s niektorými pozoruhodnými prírodnými zaujímavosťami na spomínanej trase. Tabuľa spolu s brožúrkou budú slúžiť ako výborný informačný materiál ako pre turistov, tak aj pre bežných ľudí, ktorí majú záujem spoznávať krásy okolitej prírody našej obce. Brožúrka je v peknom farebnom prevedení a je dostupná každému kto o ňu má záujem priamo na našom obecnom úrade. Má slúžiť tiež ako skvelý propagačný materiál o našej obci pre všetkých, ktorí sa o nej chcú dozvedieť niečo viac, ale myslím si, že je určite zaujímavá aj pre tých, ktorí už o nej čo to vedia.
Ján Kučera
 

Kmotrina skalaJazierko slobodnéMapa náučný chodník

Aktuálna teplota

29.5.2024 07:05

Aktuálna teplota:

18.7 °C

Vlhkosť:

69.5 %

Rosný bod:

13.0 °C

Aktuálne počasie

dnes, streda 29. 5. 2024
slabý dážď 24 °C 11 °C
štvrtok 30. 5. slabý dážď 23/11 °C
piatok 31. 5. mierny dážď 21/12 °C
sobota 1. 6. mierny dážď 19/11 °C

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

bez názvu

Obec je monitorovaná kamerovým systémom

Obec je monitorovaná kamerovým systémom