Menu
Obec Lutila
ObecLutila

Športové aktuality

Športové aktuality


KorčuliariKoncom januára prišli konečne poriadne mrazy a pán Haraburda znovu pripravil ľad na betónovom tenisovom dvorci na konci ulice Vajanského. Mládežníci to miesto hneď objavili a býva tam veľmi veselo. Toto korčuľovanie je veľmi závislé od počasia. Nasneží, alebo sa oteplí a je po ľade. Zhodou okolností práve sa pripravuje hokejový turnaj obcí nášho mikroregiónu na umelom ľade v Žiari nad Hronom. Dúfame, že sa medzi rodičmi nájde niekto, kto hokeju rozumie a skúsil by to ako tréner nádejného lutilského hokejového mančaftu. Bolo už počuť hlasy, že klzisko by malo byť ohraničené mantinelmi. Tak sme to videli napr. v obci Horné Hámre. Nebude ľahké o takejto investícii (cca 200 tis. SK) presvedčiť poslancov. Iba ak by pomohli sponzori. A ktovie či na tom dvorci o pár rokov nebude umelý ľad.
Už teraz bude asi potrebné korčuľovanie nejak odeliť od hokeja, aby sme neriskovali úrazy.
O mladých hráčov hokejistov núdza v Lutile nebude. Ak nám oteplenie skríži plány, vsaďme na prípravu pre budúcu sezónu.

 

Aj keď stále vládne pani zima, ihriská sú zasnežené, no futbalisti neoddychujú. Prvý tréning mali naši futbalisti už 15. januára. Odohrali aj niekoľko prípravných zápasov. Príprava nie je len vonku na ihrisku, ale majú 1-krát v týždni k dispozícii telocvičňu v Lovci a ako doplnkový šport hrávajú hokej na klzisku v Športovom areáli. Nový výbor hľadá nejaké posily. Ako sa im to podarí uvidíme keď začne futbalová sezóna.
Lutila bude mať zase nového trénera.
P. Jankech odišiel trénovať do Hliníka nad Hronom. Pravdepodobne mu ponúkli lepšie podmienky a je to predsa len vyššia súťaž, v ktorej môže ukázať svoje kvality. Škoda len, že zmena prišla v polovici súťaže.
Najvýznamnejšia zmena v našom futbalovom klube sa stala začiatkom februára, keď Ministerstvo vnútra SR zaregistrovalo zmenu názvu Telovýchovnej jednoty na Obecný športový klub Lutila. Starý názov bol už neaktuálny. Teraz je najdôležitejšie pre výbor zabezpečiť výmenu registračiek všetkých futbalistov, to znamená dospelých, dorastencov aj žiakov. Každý registrovaný futbalista musí odovzdať svojmu vedúcemu čo najskôr fotku, nakoľko sa budú robiť nové preukazy na Matrike Stredoslovenského futbalového zväzu v Banskej Bystrici.
Už len mesiac a futbalové ihriská ožijú. Futbalový fanúšik sa teší na svojich hráčov, verí im. Veď príprava, ktorú absolvujú im dodá sily a chuti vyhrávať aby sa čo najlepšie v súťaži umiestnili.
E.H.


 

Už sa zdalo, že tohto roku sa sánkovačka ani neuskutoční. V januári boli mrazy silné, ale snehu kde nič tu nič. A tak, keď v týždni pred 29. januárom už bolo dostatok snehu v miestnom rozhlase sa ozývalo: „Pozývame všetkých na druhé Blatište, kde bude veľká sánkovačka na sánkach, krnách, ako aj na netradičných sánkach (všetko bude dobré na čom sa bude dať šuchnúť z kopca)“. Aj keď táto sobota bola slnečná, mráz štípal až do kosti a tak stojacích divákov nebolo veľa, ale za to šantiacich detí na sánkach, bobách a igelitových vreciach bolo dosť. Na tvrdom snehovom skoku si niekoľko sánkujúcich narazilo svoje zadnice a konstŕče, no aj tak znova a znova vyšli na kopec, aby sa zase mohli spustiť. Keď si niekto chcel oddýchnuť prišiel k ohníku a ohrial si ruky, pochutnal si na dobrých pagáčikoch a picových rožtekoch, ktoré pripravila p. Anka Pružinová, minuli sa aj ďalšie koláčiky, ktoré napiekli žienky Lutilienky a kto bol smädný dostal horúci čaj a tí starší aj varené vínko. A ako každý rok tak aj tento obecný úrad všetkým deťom nakúpil sladkostí, za ktorými sa len tak zaprášilo.
Už sa tešíme, že sa stretneme na druhom Blatišti aj o rok, dovtedy hádam zabudneme na bolesti a modriny utŕžené na zasneženom svahu.
E.H.


 

Lutilský prameň pozýva všetkých čo majú bežecké lyže na nenáročný spoločný výlet. Vhodnú trasu smerom na Šibeničný vrch a zaujímavé miesta budúceho lesoparku nám ukáže pani Milka Škodová v piatok 25. februára od 15,00 do 17,30 hod. Pozývame aj pešiakov. Zraz je pri autobusovej zástavke Lutila IBV.

Aktuálna teplota

24.6.2024 12:06

Aktuálna teplota:

24.8 °C

Vlhkosť:

54.7 %

Rosný bod:

15.0 °C

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 24. 6. 2024
jasná obloha 27 °C 15 °C
utorok 25. 6. polojasno 29/14 °C
streda 26. 6. mierny dážď 28/17 °C
štvrtok 27. 6. mierny dážď 25/16 °C

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

bez názvu

Obec je monitorovaná kamerovým systémom

Obec je monitorovaná kamerovým systémom