Obsah

Obmedzenia od 1.10.2020 pri sv. omšiach

Typ: ostatné
covidOd 1. októbra sa menia hygienické opatrenia. Vydal ich Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. K dispozícii sú na stránke ÚVZ SR. Z nových pravidiel napríklad vyplýva, že na hromadných podujatiach (aj svätých omšiach) môže byť najviac 50 ľudí.
Otcovia biskupi udelili dišpenz od povinnej účasti na sv.omši v nedeľu a v prikázané sviatky pre tých, ktorí sa z dôvodu obmedzeného počtu ľudí nebudú môcť zúčastniť sv.omše v kostole.
Najviac ohrozeným skupinám ako sú seniori, ľudia po operáciách, chorí..., KBS odporúča sledovať sv.omše prostredníctvom katolíckych masmédií, predovšetkým prostredníctvom Rádia Lumen a TV LUX .
Od 1.10. do odvolania vám TV LUX prináša sväté omše v mimoriadnych časoch:
PONDELOK - SOBOTA 7:00 a 18:30
NEDEĽA 10:00 a 18:30.
Prosím farníkov, aby rešpektovali, že v soboty o 17:00 hod. budú sv. omše vyhradené pre seniorov, nedeľná sv.omša potom bude pre ostatných veriacich.
Rovnako prosím veriacich, o trpezlivosť, zvýšenú ohľaduplnosť a aj obetavosť, aby nedochádzalo k sporom, keď sa v kostole naplní daný počet, aby dôsledne dodržiavali všetky nariadené opatrenia, boli zodpovední, a brali tak ohľad nielen na seba, ale predovšetkým na druhých.

Pevné zdravie praje a vyprosuje
Ing. Michal Slašťan, farár


Vytvorené: 1. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 1. 10. 2020 14:11
Autor: Správca Webu