Menu
Obec Lutila
ObecLutila

Farské oznamy 26.10. - 1.11.2020

fo

Podľa vyhlásenia vlády a nariadenia od 25.10.2020 do 1.11.2020 je zákaz vychádzania a pre Cirkev platí aj zákaz verejných bohoslužieb. Kňaz bude slúžiť sv. omše v našej farnosti súkromne až do odvolania, podľa nahlásených úmyslov. Platí dišpenz nedeľnej fyzickej účasti na sv. omši, ale zdôrazňuje sa sláviť sv. omšu prostredníctvom médií, sústredenou modlitbou spolu v jednej domácnosti.
Od 1.10. do odvolania vám TV LUX prináša sväté omše v mimoriadnych časoch:
PONDELOK - SOBOTA 7:00 a 18:30
NEDEĽA 10:00 a 18:30.
Úplné odpustky za zosnulých, ktoré možno bežne získať v dňoch od 1. do 8. novembra, môžu byť – tento rok – presunuté aj na ďalšie dni, a to až do konca novembra.
Aj úplné odpustky z 2. novembra, pri príležitosti Spomienky na všetkých verných zosnulých, ktoré môžu získať tí, čo nábožne navštívia chrám alebo kaplnku a pomodlia sa Otče náš... a Verím v Boha..., môžu byť tento rok presunuté z 2. novembra nielen na predošlú alebo nasledujúcu nedeľu alebo na sviatok Všetkých svätých, ale aj na iný deň v mesiaci november, podľa slobodného rozhodnutia jednotlivých veriacich.
Okrem toho starí, chorí a všetci, ktorí z vážnych dôvodov nemôžu vychádzať z domu, a to aj z dôvodu obmedzení nariadených verejnou autoritou v čase pandémie, môžu získať úplné odpustky za zosnulých aj na diaľku. Treba, aby sa v duchu spojili so spoločenstvom Cirkvi, zriekli sa náklonnosti k akéhokoľvek hriechu a vzbudili si úmysel splniť, hneď ako sa to bude dať, tri ďalšie zvyčajné podmienky (sviatostná spoveď, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca) a pred obrazom Pána Ježiša alebo Panny Márie sa zbožne pomodlili nejakú modlitbu za zosnulých.
Odporúčanie biskupov – zúčastniť sa na celoplošnom testovaní Na Slovensku sa chystá celoplošné testovanie na Covid – 19. Predseda Konferencie biskupov Slovenska, Mons. Stanislav Zvolenský, po porade a odobrení viacerými biskupmi, vydal vyhlásenie, že odporúča veriacim, aby sa nechali otestovať, a napomohli tak spoločnému dobru.
V daných okolnostiach nik nemá riešenia, proti ktorým by sa nenašli žiadne námietky. Je však zrejmé, že všetci máme spoločnú zodpovednosť za Slovensko.
Zodpovednosť využiť to, čo je k dispozícii, aby sme predišli kolapsu zdravotníctva a ďalším vážnym následkom.
Prosím preto veriacich, aj všetkých ľudí dobrej vôle, aby výzvu štátu v tomto smere prijali.Michal SLAŠŤAN, farár

Dátum vloženia: 28. 10. 2020 12:12
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 10. 2020 12:13
Autor: Správca Webu

Aktuálna teplota

4.7.2022 03:14

Aktuálna teplota:

16.7 °C

Vlhkosť:

74.6 %

Rosný bod:

12.2 °C

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 4. 7. 2022
jasná obloha 32 °C 16 °C
utorok 5. 7. slabý dážď 24/18 °C
streda 6. 7. jasná obloha 26/14 °C
štvrtok 7. 7. slabý dážď 23/14 °C

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

V prestávke odohrali svoj zápas starí páni, ktorí hrávali za Lutilu s mužstvom II. tr.

Obec je monitorovaná kamerovým systémom

Obec je monitorovaná kamerovým systémom