Menu
Obec Lutila
ObecLutila

Internet od RKC

Internet od RKC


V súčasnosti, na začiatku 21. storočia , sa stáva Internet neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Na Slovensku situácia s pripojením na internet stále nie je ružová, preto je vítaná každá aktivita, ktorá priblíži toto informačné a komunikačné médium bližšie k občanom. Jednou z týchto aktivít je aj umožnenie prístupu na internet v lokalitách, kde bolo doteraz možné pripojenie len prostredníctvom telefónnej linky a modemu.
Firma RK Consulting zo Žiaru nad Hronom v spolupráci s obcou Lutila pripravila pre Vás mikrovlnné pripojenie na internet. Jedná sa o pripojenie do siete RKC a prostredníctvom nej do internetu. Pripojenie je permanentné, 24 hodín denne, bez obmedzenia stiahnutých dát. Jedinou technickou podmienkou na zavedenie internetu je priama viditelnosť na vysielací bod RKC ktorý sa nachádza na poslednom panelovom dome pri benzínke Slovnaft. V prípade že bude dostatočný počet záujemcov o pripojenie, bude v obci zriadený samostatný prístupový bod, ktorý by mal pokrývať celú obec.
Samotné pripojenie je realizované prostredníctvom antény a zariadenia inštalovaného u klienta. Zariadenie može byť buď interná PCI karta, alebo externé WIFI zariadenie. Možnosti pripojenia vidno na obrázku.


Zapojenie typu a) je vhodné pre domácnosti kde vzdialenosť počítača s inštalovanou PCI WiFi kartou od antény nie je väčšia ako 5 metrov,
Zapojenie typu b) je vhodné pre domácnosti kde vzdialenosť počítača od antény je väčšia ako 5 metrov
Zapojenie typu c) je vhodné pre firmy, resp. pre domácnosti s väčším množstvom počítačov

Náklady na pripojenie: Náklady na pripojenie sa pohybujú od 3500,- Sk bez DPH za najjednoduchšie pripojenie podľa variantu a), náklady na zapojenie podľa ďalších variant sú závislé od množstva použitého materiálu a časovej náročnosti prác.

Cena za prístup na internet: Mesačný paušál pre domácnosti je 600 Sk s DPH, pri viazanosti na 12 mesiacov 500 Sk s DPH, pre firmy a podnikateľov 800 Sk bez DPH. Zákazník neplatí žiadne ďalšie poplatky.

V prípade záujmu môžete kontaktovať firmu RK Consulting, tel.č.045/6735330, 0905 440 226, mail rkc@rkc.sk.

Aktuálna teplota

29.5.2024 07:05

Aktuálna teplota:

18.9 °C

Vlhkosť:

68.9 %

Rosný bod:

13.0 °C

Aktuálne počasie

dnes, streda 29. 5. 2024
slabý dážď 24 °C 11 °C
štvrtok 30. 5. slabý dážď 23/11 °C
piatok 31. 5. mierny dážď 21/12 °C
sobota 1. 6. mierny dážď 19/11 °C

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Do programu prispel spevácky zbor Magnificat zmesou ľudových piesní

Obec je monitorovaná kamerovým systémom

Obec je monitorovaná kamerovým systémom